Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wczasy Emiraty Arabskie

WAŻNE INFORMACJE:

Wizy: nie są wymagane przy wyjazdach turystycznych do 90 dni; paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu.

Podatek turystyczny: obowiązuje w emiracie Ras Al Khaimah i Dubaju. Pobierany przy zakwaterowaniu (hotel*****: 20 AED/pokój/noc; hotel****: 15 AED/pokój/noc); istnieje możliwość wprowadzenia analogicznej opłaty również w emiracie Fujairah.

Czas przelotu: Polska -ZEA – ok. 5,5 godz.

Czas lokalny: zimą czas polski + 3 godziny

Język: arabski, angielski

Napięcie: 220 V, adapter można wypożyczyć w recepcji lub kupić w sklepie.

Waluta: Dirham (AED); 1 USD = 3,67 AED.

Napiwki: nie są wymagane, przyjęte jest ich dawanie ok. 10%.

Przepisy celne i zwyczaje: na teren ZEA można wwieźć maksymalnie 2 litry alkoholu. Na zakup alkoholu w wydzielonych punktach należy mieć zezwolenie. Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Napoje alkoholowe podawane są w hotelach i klubach, poza emiratem Sharjah, gdzie obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu. Alkohol jest serwowany tylko na terenie hoteli osobom powyżej 21. roku życia. Nie jest przyjęte robienie zdjęć kobietom arabskim.

Uwagi: w Zjedonoczonych Emiratach Arabskich obowiązuje zakaz wwożenia oraz palenia e-papierosów.

Pozwól przenieść się w świat luksusu i najnowszych technologii, do krainy łączącej w sobie tradycję z nowoczesnością w sposób który zadziwi każdego.

Zjednoczone EMiraty ARabskie to kraina niezwykłych kontrastów, błysk nowoczesnych konstrukcji, pokrytych metalem i szkłem, spotyka się tutaj z miękkim, lekkim wszechobecnym piaskiem bezkresnej pustyni.