Propozycje programów

Od kilku lat nasz działó grup, incentive i wyjazdów konferencyjnych zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem wyjazdów grupowych.

Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu oraz indywidualne podejście do każdego zapytania gwarantują stworzenie oferty spełniającej każde wymagania. Bogaty wachlarz atrakcji wzbogaci pobyt grupy oraz zagwarantuje niezapomniane wrażenia.

Organizujemy zarówno wyjazdy zagraniczne jak i krajowe oparte na lotach rejsowych, czarterowych oraz wycieczki autokarowe.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu:
agent@hellastravel.pl

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych programóœ cieszących się ogromną popularnością:

PRZYKŁADOWE REALIZACJE WYJADÓW:
– Ateny – grupa 70 osób

– Chalkidiki – grupa 140 osób
– Kreta – grupa 180 osób
– Wyspa Milos – grupa 40 osób
– Wyspa Evia – grupa 70 osób
– Santorini – grupa 35 osób
– Thessaloniki – grupa 70 osób
– Riwiera Olimpijska – grupa 120 osób
– Chorwacja – grupa 50 osób
– Rzym – grupa 130 osób
– Włochy Północne – grupa 80 osób

– Sri Lanka – grupa 180 osób

– Katar – grupa 50 osób

– Zjednoczone Emiraty Arabskie – grupa 180 osób

– Wietnam – grupa 80 osób

PROGRAM 1- CHALKIDIKI WYPOCZYNEK + ZWIEDZANIE:


DZIEŃ1:
zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowa. Wylot do Salonik, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, obiadokolacja.
DZIEŃ2: śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do Salonik. To drugie co do wielkości miasto Grecji. Fascynyje mieszanką historii i kultur przenikajacych przez jego dzieje. W trakcie spaceru zwiedzimy: Cerkiew św. Dimitriosa z miejscem męczeńskiej śmierci świętego, Agora Rzymska, Bay Hammam, Łuk triumfalny rzymskiego cesarza Galeriusza, Rotunda, cerkiew pod wezwaniem Matki Bożej, Uniwersytet Arystotelesa, Biała Wieża- symbol miasta, pomnik ALeksandra Wielkiego, Plac Arystotelesa- główny deptak miasta. Czas wolny na zakupy w tysiacach sklepów i kramików. Przy placu znajduje się również bazar pachnący milionami zapachów oraz mieniący się kolorami warzyw i złotem oliwek. Wyjazd z drogę powrotną do hotelu. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej winnicy, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji doskonałych greckich win. Będzie równiez okazja zdegustować trunki. Czas wolny, obiadokolacja.
DZIEŃ3: śniadanie, wyjazd do miejscowości Ouranopolis- ostatniego cywilnego miasta na Półwyspie Chalkidiki. Zaokrętowanie na pokładzie statku. Rejs wzdłóż zachodnich wybrzeży Półwyspu AThos. Podziwiać będziemy dzikie i niedostępne stoki Agion Oros- Teokratycznej Republiki Mnichów. W trakcie rejsu zobaczymy osiem bizantyjskich monastyrów stanowiących dumę i chwałę kościoła prawosławnego. Powrót do Ouranopolis, czas wolny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w ermitarzu serbskiego monastyru: Kakkovo, gdzie zapoznany się z zasadami działania jednostki zewnętrznej monastyru, zwiedzimy jego malutką cerkiew, stawy hodowlane oraz będziemy podziwiać kopię ikony Matki Boskiej Trójrękiej. Zatrzymamy się również w antycznej Stagirze- rodzinnym mieście samego Arystotelesa. Powrót do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja.
DZIEŃ4: śniadanie. Wyjazd do miasteczka Litohoro usytuowanego na stokach Gór Olimpu. Jest to kamienne miasto stanowiące przykład greckiej architektury siedemnastego wieku. Przejdziemy do wąwozu rzeki Enipeas, podziwiając dziwicze widoki Olimpijskiego Parku Narodowego. Dotrzemy aż do trzech Wanien Afrodyty. Chwila czasu wolnego. Po powrodzie do autokaru przejedziemy do wioseczki Wergina- antycznego miasta AIGIES, które było pierwotną stolicą królestwa Macedonii. Odwiedzimy Wielki Tumulus, czyli grobowce królów Macedońskich. Zachowały się one do dnia dzisiejszego w stanie nienaruszonym. Dzięki atmosferze panującej w środku oraz zachowanym eksponatom przeniesiemy się do królesta Hadesu, poznamy zwyczaje pogrzebowe antycznych greków oraz poznamy ich architektórę oraz zdobnictwo. Najcenniejszym eksponatem jest grobowiec Filipa II Macedońskiego- ojca Aleksandra Wielkiego, oraz grobowiec Aleksandra IV- syna samego Aleksandra Wielkiego oraz ich symbole władzy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ5: Dzień wypoczynkowy. Korzystamy z uroków kąpieli morskich i słonecznych.
DZIEŃ6: Dzień wypoczynkowy. Korzystamy z uroków kąpieli morskich i słonecznych. W godzinach popołudniowych pokaz kulinarny Teo Vafidisa.
DZIEŃ7: Dzień wypoczynkowy. Korzystamy z uroków kąpieli morskich i słonecznych.
DZIEŃ8: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Salonikach. Wylot do Polski. Zakończenie imprezy.

CENA OD: 2947,00PLN

PROGRAM 2 – ATENY CITY BREAK

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Aten. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po centrum miasta (w zależności od godziny przylotu). Nocleg.

Możliwość organizacji wieczoru greckieco w historycznej części miasta. Słynie on z doskonałej zabawy, profesjonalnego pokazu tańców, żywej muzyki pokazującej wielokulturowość narodu greckiego. Jest to doskonała okazja do zabawy w cieniu imponujących zabytków stanowiących duszę współczesnego miasta.
Cena ok. 35euro/os

DZIEŃ2: Śniadanie. Wizyta w Muzeum Akropolu, spacer wzdłóż Teatru Dionizosa oraz Odeonu Herodessa Attykusa do wzgórza Akropolu. Zwiedzanie: Partenonon, Erechtejon – świątynia poświęcona Posejdonowi i Atenie, świątynia Nike Apteros, Pinakoteka i Propyle. Przejście przez skałę Aresa do Agory Greckiej I Rzymskiej do dzielnicy Plaka- najstarszej ateńskiej dzielnicy położonej malowniczo u podnóży świętego wzgórza antycznych greków, słynącej z wąskich uliczek pełnych sklepików i butików. Czas wolny.
DZIEŃ3: Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od stadionu Kallimarmaro- miejsca gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana. Przejście pod budynek parlamentu na słynną zmianę warty pod pomnikiem nieznanego żołnieża. Spacer ogrodami królewskimi, gdzie zgromadzono przepiękne okazy roślin z całego świata, pawilon wystawowy Zappio. Czas wolny.
W tym dniu istnieje możliwość zmiany programu: dzień 3 byłby dniem wolnym, program zwiedzania można zrobić dnia pierwszego a dla osób chętnych fakultatywny rejsc na wyspy Zatoki Sarońskiej: EGINA POROS I HYDRA. Przepiękne wyspy, które zachowały swój dziewiczy charakter. Egina słynie z gajów pistacjowych oraz starożytnej świątyni Ateny Afai. Hydra to przepiękna wyspa z malowniczymi domkami z XVIII wieku, maleńkim portem i rajskimi widokami. Ciekawostką jest całkowity zakaz ruchu samochodowego po wyspie. Po dzień dzisiejszy środkiem komunikacji są tutaj osiołki. Poros jest wyspą położoną naprzeciw wybrzeży Peloponezu z przepięknymi widokami rozciągającymi się z wieży zegarowej. Cena ok. 80euro/os
DZIEŃ4: Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

CENA OD: 1298,00PLN

PROGRAM 3: WYSPA MILOS WYPOCZYNEK – grupa ekonomiczna

dostępne połączenie lotnicze:
WAW-ATH-MLO-ATH-WAW
KRK-ATH-MLO-ATH-KRK
LAGADA BEACH HOTEL ***

HOTEL:
położony na przepięknej wyspie Milos. Hotel zlokalizowany jest w stolicy wyspy Adamas, bezpośrednio przy piaszczystej plaży oraz największych atrakcji miasta. Urządzony jest w tradycyjnym cykladzkim stylu. Połączenie niebieskich odcieni wód Morza Egejskiego oraz zieleni hotelowego ogrodu oferuje chile relaksu oraz unikalne przeżycia greckiej siesty.
POKÓJ: standardowy. Hotel oferuje pokoje w dwóch stylach:
– Classic room: odnowione pokoje standardowe zapewniają przestronne i spokojne zakwaterowanie. Wyposażone są w łóżko, szafę, łazienkę z wc, prysznic, klimatyzację, lodówkę, suszarkę do włosów, telewizor
-Island room: doskonale łączą tradycyjny styl wyspy z nowoczesnym komfortem. W pokojach tych zaznać możemy tradycyjnego cykladzkiego stylu i gościnności. Pokoje wyposażone w: łóżko, klimatyzację, lodówkę, suszarkę do włosów, telewizor, łazienkę z wc i prysznicem.
WYPOSAŻENIE: internet Wi-Fi na terenie całego hotelu, salon kosmetyczny, obsługa hotelowa, pralnia, wypożyczalnia skuteróœ i samochodów, basen ze słodką wodą, tenis stołowy, kort tenisowy, klimatyzacja, wentylator, telewizor, suszarka do włosów, room service
LOKALIZACJA: zaledwie 150 metrów od portu. Hotel położony jest w samym sercu wyspy Milos w jej stolicy – Adamas. W odległości ok. 200 metrów znajdują się restauracje, sklepiki, piekarnia, supermarkety i bary. Lotnisko oddalone jest o 3 km.

PLAŻA:
piaszczysta, bezpośrednio przy hotelu. Leżaki i parasole dodatkowo płatne.

WYŻYWIENIE:
śniadania
PROPONUJEMY WZBOGACIĆ PROGRAM O:
Wycieczka statkiem wokół wyspy Milos na pokładzie prywatnego statku wyłącznie do dyspozycji grupy. W trakcie rejsu podziwiać będziemy cudowne i dziewicze widoki wulkanicznej Milos. Większość terenów wyspy objęta jest programem NATURA 2000. W trakcie rejsu zatrzymamy się również na snorkling. Naszym oczom ukarze się bogactwo życia podwodnego wokół wyspy. W czasie rejsu zjemy również pyszny posiłek.
Wycieczka autokarowa wokół Milos:

Dzięki tej wyprawie poznamy najpiękniejsze miejsca majestatycznej wyspy Milos. W trakcie zwiedzania zobaczymy:
-PAPAFRANKAS- naturalnej formacji kanał utworzony przez siły natury. Podziwiać będziemy śnieżnobiałe skały wulkaniczne, pozosta łości antycznej osady pierwszych mieszkańców oraz twór natury „Glaronisia”, czyli naturalna formacja powstała z cieknącej lawy. Kolejnym punktem wycieczki będzie Sarakiniko- niezapomniane białe powulkaniczne skały. Całkowicie księżycowy krajobraz. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również wrak statku zatopiony u tutejszych wybrzeży. Przejazd do Katakumb, czyli niezwykłego zabytku chrześcijańskiego o wielkim znaczeniu historycznym. Jest to również były cmentarz społeczności wyspy we wczesnych latach chrześcijaństwa. Po drodze odwiedzimy również miejsce, w którym odnaleziono w XIX wieku posąg Afrodyty znany jako Wenus z Milos. Obecnie znajduje się on w paryskim Luwrze. Przejedziemy do ruin antycznego teatru greckiego oraz do Plaki gdzie przespacerujemy się na szczyt wzgórza. Zobaczymy imponujący zamek z XIII wieku na którego terenie zbudowany został kościół Mesa Panagia, oraz poniżej na ciemnej skale kościółek Panagia Thalassistra, czyli Matki Boskiej Żeglarzy.
Wyspę Milos można zmodyfikować. Mianowicie przelot na trasie WAW-ATH-WAW. Na wyspę docieramy połączeniem promowym Pireus-Milos-Pireus. Dzięki takiej modyfikacji możliwe jest połączenie wypoczynku na wyspie oraz 1 lub 2 noclegów w centrum Aten ze zwiedzaniem miasta.

cena od: 2750,00pln/OS