AZJA

AZJA

Dubaj to najsłynniejszy emirat, fascynujący tempem rozwoju, jest jednym z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Dynamiczne, pełne pozytywnej energii miejsce, gdzie realizowane są fantastyczne idee najgłośniejszych światowych architektów. Jedną z nich jest budowa sztucznych wysp w kształcie drzew palmowych i mapy świata. Zapierają dech w piersiach hotele przy słynnej plaży Jumeirah: nie tylko luksusem, ale także wspaniałą architekturą.

Wizytówką Emiratów jest Burdż al-Arab czyli Wieża Arabów, hotel w kształcie żagla oraz najwyższy budynek świata Burdż Khalifa, z którego tarasu widokowego można podziwiać spektakularną panoramę miasta. Znanym miejscem spotkań turystów jest The Walk, 1,7-kilometrowa promenada, ze sklepami, restauracjami, przedstawieniami i innymi atrakcjami.

A zakupy w Dubaju to temat na oddzielny katalog: olbrzymie jak miasta centra handlowe, z mnóstwem sklepów, kawiarni i restauracji. W jednym z nich jest nawet centrum narciarskie.

AZJA

Abu Dhabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to metropolia, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością.

To właśnie tutaj znajduje się jeden z najbardziej prestiżowych hoteli: Emirates Palace, a także imponujący meczet Szejka Zayeda – trzeci co do wielkości na świecie, mogący pomieścić ok. 40.000 wiernych.

W 2010 r. na wyspie Yas został otwarty park poświęcony Ferrari. Futurystyczna architektura, fantastyczne wyposażenie i nieprawdopodobne rozwiązania techniczne – wszystko aby wywrzeć jak największe wrażenie na zwiedzających.
Wcześniej zbudowano tu Yas Marina Circuit, światowej klasy tor wyścigowy, gdzie od 2009 r. rozgrywa się Grand Prix Abu Zabi.

AZJA

Gościnny, zamożny, bezpieczny. Tradycja, zabytki i naturalne piękno przyrody sprawiają, że corocznie do Krainy Kadzidła ściągają ciekawi świata.

Dołącz do nich i sprawdź ile prawdy jest w sloganie promującym to niezwykłe miejsce: „Beauty has an address – Oman”.

Na trasie cała mozaika oszałamiających krajobrazów: pustynia, góry, kaniony, oazy pełne zadziwiająco bujnej roślinności, jak również historyczne forty, zamki, piękne miasta i górskie wioski.
Wspaniałą przygodą jest nocleg w obozie beduińskim na pustyni i safari 4×4 po słynnych Wahiba Sands. Trasa w Omanie ok. 1100 km.

AZJA

Republika Indii – państwo położone w Azji Południowej na subkontynencie indyjskim. Stolicą kraju jest Nowe Delhi, ale miast powyżej 3 mln mieszkańców jest w Indiach co najmniej 10. Nowe Delhi leży w okręgu Delhi, w północnej części kraju i jest to ponad 20-milionowa aglomeracja.

Od północy kraj otaczają góry Karakorum i Himalaje. Na południe od nich ciągnie się wyżyna Dekan, która stopniowo przechodzi tereny nizinne. Największą i jednocześnie świętą rzeką Indii jest Ganges. Państwo leży w strefach zwrotnikowo-monsunowej, wilgotnej oraz, częściowo, suchej. Główny podział administracyjny Indii wyróżnia 28 stanów, 6 terytoriów związkowych oraz 1 terytorium stołeczne. Indie są drugim państwem pod względem liczby ludności – 1,15 mld (tylko 27% mieszka w miastach). Dominującym wyznaniem jest hinduizm – 80% mieszkańców. Językiem urzędowym jest hindi, ale angielski pełni tu funkcję języka pomocniczego.

Indie z szóstą pod względem wielkości metropolią świata – Bombajem zachwycają swoją różnorodnością i kolorami.
Bombaj jest najbardziej liberalnym miastem kraju, swoistą Bramą Indii, którą symbolizuje 26 metrowy łuk. Odbywa się tu wiele barwnych festiwali, festynów i świąt, przez co może sprawiać wrażenie nieuporządkowanego i zatłoczonego miasta. Na tutejszych tętniących życiem targowiskach można potargować się o ceny przypraw lub pamiątek. Wycieczka Zwiedzając metropolię warto skusić się na serwowane w papierowym rożku bhelpuri, a później wyruszyć na krótki spacer do Mani Bhavan, gdzie mieszkał Mahatma Gandhi. Płożenie nad Oceanem Indyjskim pozwala jednak znaleźć spokojne miejsca na chociażby plaży Chowpatty.

AZJA

Sri Lanka to państwo w Azji Południowej, położone na wyspie Cejlon, które określane jest Perłą Oceanu Indyjskiego. Sri Lanka przyciąga bajecznymi rafami koralowymi i idealnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Beruwela, Hikkaduwa i Tangalla to miejscowości, w których można znaleźć najpiękniejsze plaże w całym kraju.

Miłośnikom wspinaczki przypadnie go gustu Szczyt Adama, czyli wzgórze będące miejscem religijnych pielgrzymek. Według legend to właśnie w tym miejscu Adam postawił swój pierwszy krok po wygnaniu z raju.

Sri Lanka to także kraj znany z wyśmienitej cejlońskiej herbaty, pól ryżowych oraz serdecznych mieszkańców. Sri Lanka jest także znana z niezwykłej tropikalnej natury. Można tutaj spotkać niezwykłe wodospady, palmy kokosowe, drzewa bananowe, a także dżungle zamieszkiwane przez słonie, małpy, czy też tukany.

Dużą atrakcją Sri Lanki są również cenne zabytki ukazujące kulturę Dalekiego Wschodu. Będąc na Sri Lance warto odwiedzić Kolombo, którego głównymi atrakcjami są: świątynia buddyjska Kelaniya Raja Maha Vihara, w której znajduje się znany posąg leżącego Buddy, hinduistyczna świątynia Sri Kailawasanathar Swami Devasthanam, będąca najstarszą w mieście, meczet Dżami-ul-Alfar oraz Muzeum Narodowe. Równie ciekawym miejscem jest miejscowość Kandy, w której mieści się Świątynia Zęba Buddy.

AZJA

Tajlandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów Azji, popularnym celem wakacyjnych wyjazdów, wypraw trampingowych, czy podróży poślubnych. Od lat nieustannie przyciąga tłumy turystów z całego świata, spragnionych słońca i egzotycznych doświadczeń.

Tajlandia ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Przede wszystkim wspaniałą, bagatą i egzotyczną kulturę. Setki stup i świątyń zachwycają niemal na każdym kroku, a ruiny pradawnych miast mają niesamowity klimat. W dżungli żyje wiele półdzikich plemion mniejszości etnicznych, każde ze swoją oryginalną kulturą i zwyczajami. Niektóre plemiona można odwiedzić.

Wielkim magnesem przyciągającym turystów do Tajlandii są również, a może przede wszystkim, plaże, ciepły klimat oraz tropikalna przyroda. Dziesiątki wysp i wysepek, setki bajecznych plaż, wszechobecne palmy kokosowe, turkusowa woda oraz kolorowa, pełna życia rafa koralowa stanowią prawdziwy raj dla miłośników słońca, plażowego lenistwa i pluskania się w ciepłej jak zupa wodzie. Poza wodą są jeszcze malownicze poletka ryżowe, góry oraz tropikalna dżungla, idealne do uprawiania trekkingu, przejażdżek na słoniach oraz raftingu.

Wielu turystów ceni Tajlandię również za sympatycznych, uśmiechniętych mieszkańców, doskonałe jedzenie oraz niskie ceny.

Tajlandia, jako jedyny kraj w regionie, nie uległa kolonizacji, wolna od obcych, europejskich wpływów, mogła nieprzerwanie, bez przeszkód kultywować własną tradycję. Dzisiejsza Tajlandia jest mocno skomercjalizowana, a turystyka jest jedną z ważniejszych gałęzi przemysłu. Prawdziwy zalew zachodnich gości jest niemal jak współczesna kolonizacja.

AZJA

Państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, ok. 700 km na zachód od Sri Lanki. Koralowe atole składające się na Malediwy tworzą podłużny archipelag ciągnący się na przestrzeni ponad 800 km.

Podział administracyjny kraju jest dość skomplikowany i mylący – znajduje się tu 20 regionów administracyjnych zwanych atolami. Jednak rzadko pokrywają się one z naturalnymi atolami koralowymi, których jest 26. Najbardziej popularne wśród turystów są Atole Centralne, zwłaszcza Północne Male, gdzie znajduje się stolica kraju – Male.

Atole Północne oraz Atole Południowe nie są jeszcze tak dobrze rozwinięte turystycznie, jednak urokiem oraz wspaniałymi krajobrazami nie odbiegają od tych najbardziej popularnych regionów. Piaszczyste plaże, egzotyczna fauna i flora, krystalicznie czysta woda oraz orientalna kultura – wszystko to sprawia że Malediwy są doskonałym miejscem dla tych, którzy pragną spokojnego odpoczynku.  

 • Maledywy są miejscem często odwiedzanym przez płetwonurków oraz amatorów nurkowania. Mieści się tam wiele szkół nurkowania, jednak co najważniejsze, wody Oceanu Indyjskiego są niezwykle ciepłe, co uprzyjemnia podziwianie podwodnego świata.

 • Łowienie ryb jest jedną z ulubionych i najprzyjemniejszych atrakcji odpoczywających na wyspch turystów. Doskonałą opcją jest wypożyczenie tradycyjnej, malediwskiej łodzi i wybranie się w kilkudniowy rejs wędkarski, gdzie masa podziwiać różnobarwne ryb i inne zwierzęta wodne.
 • Sporty wodne jak żeglarstwo, windsurfing i surfing są na archipelagu bardzo popularne, dlatego miłośnicy tych sportów na pewno nie będą się nudzić. Do tego piękne widoki i niezwykle ciepła woda spowodują, że nikt nie będzie chciał stamtąd wyjechać.

   

 • Malediwy to kilkaset wysepek które najlepiej zwiedzać łodzią. Takie wycieczki organizowane są w dwojaki sposoby: jako ucieczka od ludzi z piknikami i kolacjami na opuszczonych plażach oraz pełne przygód i adrenaliny eskapady wraz z trekkingiem po lokalnej dżungli.

   

 • W zawiązku z tym, że Malediwy są jednym z pięciu miejsc na świecie, gdzie warunki do obserwowania delfinów są najlepsze, dlatego też niezwykle popularne stały się wyprawy łodziami w celu podziwiany tych pięknych zwierząt

   

AZJA

Na długo pozostaje w pamięci zatoka Halong – jeden z cudów natury. Erozja morska, ruchy tektoniczne i zjawiska krasowe trwające niemal 100 mln lat sprawiły, że powstał tu wyjątkowy krajobraz, składający się z 3000 wapiennych wysp i jaskiń.

Wietnam to także kraj kontrastów: pełne barwnych ludzkich korowodów wybrzeże przeciwstawia się górskim terenom, gdzie dominują cisza i spokój. Tu można przeżyć przygodę w kolonialnym stylu, wypocząć na plaży czy wybrać się na pieszą wycieczkę w góry.

Warto również odwiedzić lokalne restauracje, spróbować lokalnych potraw i poznać ten ciekawy, egzotyczny kraj także od kuchni.