Katar- perła bliskiego wschodu

wczasy w Doha

Białe pustynie Kataru kuszą ekstremalnymi przejażdżkami jeepami oraz najpiękniejszymi plażami, ponieważ pustynia tutaj styka się z morzem.

Katar to państwo muzułmańskie, wierne swoim tradycjom i kulturze. Zachowało najpiękniejsze elementy tradycji. Jest tutaj niebywale czysto, bezpiecznie a mieszkańcy są niezwykle uprzejmi i uśmiechnięci.

W Katarze znajduje się mnóstwo muzeów oraz zabytków. Warto zwiedzić Muzeum Sztuki Islamskiej, Al Zubara- stanowisko archeologiczne wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, dawne więzienie Fort Al Zubra czy przespacerować się po porcie Al Khor, gdzie zacumowane są tradycyjne łodzie Dhow.

Teren Kataru wydarty został piaskom pustyni. Przepiękna, surowa przyroda konkuruje tutaj z drapaczami chmur, najlepszymi galeriami handlowymi oraz rozmachem architektów. Państwo to oferuje wyłącznie luksusowe hotele na najwyższym światowym poziomie. SPacerując po nim, wszędzie natykamy się na bogactwo.

Wyjątkowa stolica- Doha zbudowana została na sztucznej wyspie, zachwycając kunsztem architektonicznym, promenadami, muzeami, sukiem Souq Wagif tętniącym gwarnym życiem, mnóstwem przypraw i pamiątek, tkanin i owoców. Warta odwiedzenia jest również słynna Katara- wioska kultury z muzeami, galeriami, teatrem i operą. Jest to również miejsce pełne klimatycznych restauracji i barów.