Malediwy

Malediwy wypoczynek

Legenda mówi, że powstały z gwiazd, które spadły do Oceanu Indyjskiego. Marco Polo pisał o nich „naszyjnik z kwiatów Indii”. Archipelag liczy ponad 1000 wysp osadzonych na 26 atolach koralowych. Każdą otacza błękitna laguna i biały pierścień miękkiego jak mąka piasku. Przeważająca większość tych bajkowych wysp jest wciąż bezludna (zamieszkałych jest ok. 200).

Malediwy są rajem dla miłośników nurkowania. Wspaniały podwodny świat można tu podziwiać o każdej porze roku. Na rafach spotkać można setki kolorowych ryb, a także żółwie, delfiny, rekiny, ogromne manty, ławice kropkowanych płaszczek i gigantyczne małże.

Wspaniałe rafy koralowe, turkusowa woda, białe plaże i pejzaże jak z pocztówki- to właśnie Malediwy!

WAŻNE INFORMACJE:

Przelot: Warszawa-Male – ok. 11 godz

Czas lokalny: czas polski +3 godziny

Wiza: wiza nie jest wymagana; na lotnisku otrzymuje się stempel zezwalający na wjazd i pobyt do 30 dni. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

Klimat: tropikalny, wilgotny, suchy, wyróżniamy dwie pory: suchą (od listopada do kwietnia) i deszczową (od maja do października).

Powierzchnia: 300 km².

Ludność: 396 300 mieszkańców.

Religia: islam.

Waluta: rupia malediwska (MVR); 100 MVR=6,5 USD; nie ma potrzeby wymiany waluty, dolary amerykańskie i euro są szeroko akceptowane w hotelach.

Języki urzędowe: malediwski (dhivehi) i angielski.

Napięcie elektryczne: 230-240 V, gniazdka europejskie.

Szczepienia: nie są wymagane.

Plaże: hotelowe, biały, miękki piasek, turkusowe laguny; blisko większości plaż znajduje się rafa koralowa.

Przepisy celne: na terytorium Malediwów obowiązuje zakaz wwozu broni, amunicji, materiałów wybuchowych, materiałów i publikacji pornograficznych, rzeczy uznanych za naruszające zasady islamu, w tym przedmiotów innych kultu i religii, wieprzowiny i produktów z niej pochodzących oraz alkoholu (alkohol można spożywać tylko na terenie resortów).

Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana na recepcji przy zakwaterowaniu lub wykwaterowaniu (w zależności od hotelu): 6 USD/os./dzień.