AFRYKA

img
img

NA POKŁADZIE 21 KABINOWEGO MEGA JACHTU HARMONY G STYCZEŃ & LUTY 2018 / 8 dniowe rejsy
Sobota / Dakar, Senegal
Niedziela / Banjul, Gambia

Główne atrakcje:

Dakar (Senegal), miasto najbardziej wysunięte na zachód kontynentu afrykańskiego, rzeki Saloun i Gambia, wioska rybacka Djiffere, rezerwat Tendaba, parki narodowe Banjul oraz Makasutu.

MEGA YACHT HARMONY G

Harmony G jest eleganckim jachtem o nowoczesnej sylwetce, podobny jest do prywatnych jachtów które można zobaczyć w słynnych na świecie portach.

INFORMACJE

– Długość: 53m
– Zwodowany: 2001 / Ostatnia renowacja: 2013
– Liczba Kabin: 21
– Liczba pasażerów: 42
– Załoga: 16-18

HARMONY G

jest 53 metrowym 21 kabinowym eleganckim jachtem, zwodowanym w 2001 roku i odnowionym w 2012-13 roku. Jacht jest zgodny z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa SOLAS.
Pasażerowie na pokładzie obsługiwani są przez kapitana, koordynatora wycieczki oraz doświadczonych członków załogi. Serwis troskliwy lub dyskretny, zależnie od państwa preferencji, a priorytetem jest zawsze komfort i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Organizowane wycieczki są dostępne w większości portów i mogą być zabukowane lub zarezerwowane z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Kabiny:

21 kabin M/y HARMONY G rozlokowane są na Górnym Pokładzie (4 kabiny), na Głównym Pokładzie (11 kabin) oraz na Dolnym Pokładzie (6 kabin). Kabiny są ekskluzywne i kameralne, utrzymane w łagodnych kolorach. Kabiny wyposażone są w podwójne łóżka lub łóżka queen size. Dwie kabiny, są kabinami które mogą ugościć 3 pasażerów. Kabiny mają duże okna natomiast kabiny z Dolnego Pokładu dwa iluminatory lub świetliki. Wszystkie kabiny wyposażone są w łazienki z prysznicami, telewizory, odtwarzacze CD/DVD, kanały muzyczne, mini lodówki, suszarki do włosów, kontrolowaną indywidualnie klimatyzację oraz sejf.

Życie na pokładzie:

Podczas dnia życie na pokładzie skupia się wokół głównego baru oraz jadalni na Głównym Pokładzie, a posiłki serwowane są “al fresco” w zależności od pogody. Kapitan zrzuci kotwice w zacisznych zatokach i nieopodal bezludnych wysp, gdzie jeśli pozwoli pogoda goście będą mogli zażyć kąpieli morskiej, nurkować z rurka lub popływać kajakiem. Jadalnia może pomieścić wszystkich gości jednocześnie, a kuchnia serwuje wyrafinowane posiłki. Również specjały lokalnej kuchni.

Lounge głównego pokładu & Jadalnia:

Szykowna jadalnia głównego pokładu otoczona jest oknami które pozwalają obserwować malownicze widoki. Przestronna jadalnia może pomieścić wszystkich pasażerów na raz, posiłki podawana są przy stole, lub przy nowoczesnym bufecie wyposażonym w sekcje gotowania “a la minute” przy którym można zjeść potrawy na ciepło lub zimno.
Pasażerowie na pokładzie obsługiwani są przez kapitana, koordynatora wycieczki oraz doświadczonych członków załogi. Serwis troskliwy lub dyskretny, zależnie od państwa preferencji, a priorytetem jest zawsze komfort i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Organizowane wycieczki są dostępne w większości portów i mogą być zabukowane lub zarezerwowane z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Taras:

Okręt wyposażony jest w taras, na którym można się zrelaksować i nacieszyć się pięknymi widokami. Na tarasie znajdują się również leżaki. Można tam zażyć kąpieli słonecznej, przeczytać książkę lub podziwiać piękne scenerię rejsu.

RZEKI ZACHODNIEJ AFRYKI 2017 – 2018 na pokładzie M/Y Harmony G
Niedziela / 7 nocy
Dakar – Dakar na rzekach Saloun i Gambia

img

Dzień 1:

Dakar / Senegal
Zaokrętowanie późnym popołudniem. Po kolacji wyruszymy w rejs w kierunku delty rzeki Saloun. Nocleg na morzu.

Dzień 2:

Banjul / Gambia
O poranku dotrzemy do delty rzek Sine i Saloun w Senegalu, jest to miejsce zakwalifikowane jako Rezerwat Biosfery UNESCO, oraz bardzo ważnym legowiskiem dla ptaków wytypowanym przez Birdlife International. Delta jest naturalny ekosystemem delfinów, żółwi morskich, zachodnio afrykańskich mant i krokodyli. Nasza fakultatywna wycieczka zacznie się w tradycyjnej wiosce rybackiej Djiffere skąd dotrzemy do Joal Fadiouth usytuowanym na wyspie z muszli małż, które są używane jako materiał w lokalnej architekturze, oraz do wytwarzania bibelotów. Po południu opuścimy Senegal i deltę rzeki Saloun i udamy się do Banjul stolicy Gambii, będącej wrotami liczącej 700 mil rzeki Gambia.

Dzień 3:

Banjul – Rezerwat natury Abuko / Gambia
Poranek w Banjul, da nam możliwość uczestnictwa w opcjonalnej półdniowej wycieczce do Bakau, gdzie mieści się krokodyli “kachikally” oraz ogród botaniczny. Po lunchu płyniemy w górę rzeki. Zatrzymamy się na wyspie St. James usytuowanej pośrodku rzeki. Pierwsi osadnicy dotarli na wyspę w 1651 roku gdzie, pod angielskimi rządami, powstało ważne centrum handlu niewolnikami. W 1976 wyspa St James stała się sławna za sprawą książki “Korzenie” napisanej przez Alexa Haleya opowiadającej historię niewolnika o imieniu Kunta Kinteh. Nazwę wyspy zmieniono niedawno na wyspę Kunta Kinteh i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przepłynięciu promem ze statku na brzeg lokalny, przewodnik opowie nam o historii wyspy St James. Później będziemy mieli wolny czas, na samodzielną eksploracje wyspy. Późnym popołudniem opuścimy “Kunta Kinteh” i udamy się w górę rzeki, aby dotrzeć do Tendaba.
Śródziemnomorska noc w Afryce – Nocleg przy doku w Tendaba.

Dzień 4:

Tendaba / Gambia
Na brzeg dostaniemy się za pomocą zmotoryzowanych łodzi „piróg,” aby zejść na ląd w Tendaba znajdującej się na południowym brzegu w dolnej części rzeki, skąd rozpocznie się nasza poranna wycieczka. Tendaba jest małą wioską rybacką liczącą około 600 mieszkańców w większości wyznania muzułmańskiego, z których większość zajmują się rybołówstwem. Stamtąd wyruszymy pieszo do Batelling, małej wioski znajdującej się przy wejściu do parku narodowego Kiang West. W parku gnieździ się ponad 250 gatunków ptaków z których wiele występuje tylko w tym regionie. Innymi mieszkańcami parku są gwinejskie pawiany, buszboki, guźce, senegalskie galagosy i mangusty. Po postoju w Batelling, wrócimy otwartymi samochodami terenowymi z powrotem do Tendaba. W drodze przejedziemy przez lokalne wioski gdzie zobaczymy jak wygląda codzienne życie w tym regionie Gambii. Po południu odbędzie się kolejna wycieczka do rezerwatu Bao Belong Wetland. Rezerwat znajduje się na przeciwległym brzegu rzeki Gambia, jego sześć głównych zatok, to znakomite miejsca na obserwacje ptaków, lub na pływanie łódką. Nocleg w doku w Tendaba.

Dzień 5:

Rzeka Gambia – Kuntaur – Park Narodowy nad rzeką Gambia / Gambia
Wczesnym rankiem wyruszymy w górę rzeki Gambia aby udać się do Kuntaur, dokąd dotrzemy wczesnym popołudniem. Kuntaur jest ostatnim miastem portowym na rzece Gambie do którego mogły wpływać statki żeglujące po oceanach. Po południu udamy się, zmotoryzowanymi pirógami, w trzy godzinną fakultatywną wycieczkę po rzece Gambia. Najpierw udamy się na najbardziej wysunięty na południe kraniec wyspy Baboon, jednej z pięciu wysp na rzece, znajdujących się na terenie gambijskiego parku narodowego. Tutaj jeden ze strażników parku dołączy do nas i opowie nam o lokalnej faunie i florze. W drodze powrotnej do Kuntaur pirogi zwolnią i popłyniemy wzdłuż brzegów wyspy Baboon. Wyspa jest siedzibą, centrum rehabilitacji szympansów. Jeżeli dopisze nam szczęście będziemy mieli okazję obserwować te ssaki naczelne z pokładu naszej pirogi. Istnieje też prawdopodobieństwo że w drodze natkniemy się na hipopotamy, krokodyle, czerwone gerazy, oraz lokalne gatunki ptaków z których słynie Gambia. Po powrocie zostaniemy przywitani przez lokalna trupę taneczna “kangurang”. Tańczącą tradycyjne tańce obrzędowe.

Dzień 6:

Kuntaur – Janjanbureh / Gambia
Wycieczka fakultatywna zacznie się rano, kiedy po przejeździe autokarem dotrzemy do Janjanbureh skąd popłyniemy promem w krótki rejs do Janjanbureh. Kontynuujemy nasza wycieczkę do najstarszego miasta w Gambii zwanego kiedyś Georgetown. Podczas spaceru będzie można zobaczyć dom gubernatora, lokalne targowisko, oraz szkołę i kościół metodystów. Później, po krótkiej przeprawie promem, pojedziemy autobusem do Lamin Koto. Dzięki hojności licznych pasażerów Variety Cruises budowana jest tutaj nowa szkoła.
Następnie zatrzymamy się przy tajemniczych kręgach kamiennych w Wassu. Jest to megalityczne stanowisko archeologiczne, które prawdopodobnie służyło jako cmentarz tysiące lat temu. Wassu znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy tam muzeum archeologiczne. Po południu po lunchu popłyniemy do Kaur małej wioski rybackiej na brzegu rzeki, gdzie będzie można zobaczyć jak wygląda życie codzienne w dzisiejszej Gambii.
Pożegnalna kolacja z udziałem kapitana statku / nocleg w Kaur.

Dzień 7:

Kaur – Banjul Gambia.
Opuścimy Kaur rano aby popłynąć do Banjul, dokąd dotrzemy około 16:00. Po załatwieniu formalności, wieczorem, popłyniemy do ujścia rzeki Gambia gdzie wypłyniemy na Atlantyk aby udać się do Dakaru w Senegalu.
Noc Gambijka / koncert instrumentalny. Nocleg na oceanie w drodze do Dakaru.

Dzień 8:

Dakar / Senegal
Zejście z pokładu po śniadaniu.
Plan podróży może ulec zmianie wedle uznania Variety Cruises, ze względu na warunki pogodowe – wiatry powyżej 6/7 w skali Beauforta, w przypadku gdy władze portowe nie pozwolą na opuszczenie portu przez okręt lub w innych nadzwyczajnych przypadkach. Zmiany planu podróży nie gwarantują automatycznie zwrotu kosztów poniesionych za rejs, ale Variety Cruises gwarantuje że pasażerowie trafią do portu docelowego w planowanym dniu i godzinie.

RZEKI ZACHODNIEJ AFRYKI 2017 – 2018 na pokładzie M/Y Harmony G
Niedziela / 7 nocy
Banjul – Banjul na rzekach Saloun i Gambia

img

Dzień 1:

Banjul Gambia
Zaokrętowanie pomiędzy 7:00 a 10:00. Po zajęciu komfortowych kabin pasażerowie zaproszeni zostaną do uczestnictwa w ćwiczeniach z bezpieczeństwa na pokładzie. Kolacja

Dzień 2:

Banjul – Rezerwat natury Abuko / Gambia
Poranek w Banjul, da nam możliwość uczestnictwa w opcjonalnej pół dniowej wycieczce do Bakau, gdzie mieści się krokodyli “kachikally” oraz ogród botaniczny. Po lunchu płyniemy w górę rzeki. Zatrzymamy się na wyspie St. James usytuowanej pośrodku rzeki. Pierwsi osadnicy dotarli na wyspę w 1651 roku gdzie, pod angielskimi rządami, powstało ważne centrum handlu niewolnikami. W 1976 wyspa St James stała się sławna za sprawą książki “Korzenie” napisanej przez Alexa Haleya opowiadającej historię niewolnika o imieniu Kunta Kinteh. Nazwę wyspy zmieniono niedawno na wyspę Kunta Kinteh i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przepłynięciu promem ze statku na brzeg lokalny, przewodnik opowie nam o historii wyspy St James. Później będziemy mieli wolny czas, na samodzielną eksploracje wyspy. Późnym popołudniem opuścimy “Kunta Kinteh” i udamy się w górę rzeki, aby dotrzeć do Tendaba.
Śródziemnomorska noc w Afryce – Nocleg przy doku w Tendaba.

Dzień 3:

Tendaba / Gambia
Na brzeg dostaniemy się za pomocą zmotoryzowanych łodzi „piróg,” aby zejść na ląd w Tendaba znajdującej się na południowym brzegu w dolnej części rzeki, skąd rozpocznie się nasza poranna wycieczka. Tendaba jest małą wioską rybacką liczącą około 600 mieszkańców w większości wyznania muzułmańskiego, z których większość zajmują się rybołówstwem. Stamtąd wyruszymy pieszo do Batelling, małej wioski znajdującej się przy wejściu do parku narodowego Kiang West. W parku gnieździ się ponad 250 gatunków ptaków z których wiele występuje tylko w tym regionie. Innymi mieszkańcami parku są gwinejskie pawiany, buszboki, guźce, senegalskie galagosy i mangusty. Po postoju w Batelling, wrócimy otwartymi samochodami terenowymi z powrotem do Tendaba. W drodze przejedziemy przez lokalne wioski gdzie zobaczymy jak wygląda codzienne życie w tym regionie Gambii. Po południu odbędzie się kolejna wycieczka do rezerwatu Bao Belong Wetland. Rezerwat znajduje się na przeciwległym brzegu rzeki Gambia, jego sześć głównych zatok, to znakomite miejsca na obserwacje ptaków, lub na pływanie łódką. Nocleg w doku w Tendaba.

Dzień 4:

Rzeka Gambia – Kuntaur – Park Narodowy nad rzeką Gambia / Gambia
Wczesnym rankiem wyruszymy w górę rzeki Gambia aby udać się do Kuntaur, dokąd dotrzemy wczesnym popołudniem. Kuntaur jest ostatnim miastem portowym na rzece Gambie do którego mogły wpływać statki żeglujące po oceanach. Po południu udamy się, zmotoryzowanymi pirógami, w trzy godzinną fakultatywną wycieczkę po rzece Gambia. Najpierw udamy się na najbardziej wysunięty na południe kraniec wyspy Baboon, jednej z pięciu wysp na rzece, znajdujących się na terenie gambijskiego parku narodowego. Tutaj jeden ze strażników parku dołączy do nas i opowie nam o lokalnej faunie i florze. W drodze powrotnej do Kuntaur pirogi zwolnią i popłyniemy wzdłuż brzegów wyspy Baboon. Wyspa jest siedzibą, centrum rehabilitacji szympansów. Jeżeli dopisze nam szczęście będziemy mieli okazję obserwować te ssaki naczelne z pokładu naszej pirogi. Istnieje też prawdopodobieństwo że w drodze natkniemy się na hipopotamy, krokodyle, czerwone gerazy, oraz lokalne gatunki ptaków z których słynie Gambia. Po powrocie zostaniemy przywitani przez lokalna trupę taneczna “kangurang”. Tańczącą tradycyjne tańce obrzędowe.

Dzień 5:

Kuntaur – Janjanbureh / Gambia
Wycieczka fakultatywna zacznie się rano, kiedy po przejeździe autokarem dotrzemy do Janjanbureh skąd popłyniemy promem w krótki rejs do Janjanbureh. Kontynuujemy nasza wycieczkę do najstarszego miasta w Gambii zwanego kiedyś Georgetown. Podczas spaceru będzie można zobaczyć dom gubernatora, lokalne targowisko, oraz szkołę i kościół metodystów. Później, po krótkiej przeprawie promem, pojedziemy autobusem do Lamin Koto. Dzięki hojności licznych pasażerów Variety Cruises budowana jest tutaj nowa szkoła.
Następnie zatrzymamy się przy tajemniczych kręgach kamiennych w Wassu. Jest to megalityczne stanowisko archeologiczne, które prawdopodobnie służyło jako cmentarz tysiące lat temu. Wassu znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy tam muzeum archeologiczne. Po południu po lunchu popłyniemy do Kaur małej wioski rybackiej na brzegu rzeki, gdzie będzie można zobaczyć jak wygląda życie codzienne w dzisiejszej Gambii.
Pożegnalna kolacja z udziałem kapitana statku / nocleg w Kaur.

Dzień 6:

Kaur – Banjul Gambia.
Opuścimy Kaur rano aby popłynąć do Banjul, dokąd dotrzemy około 16:00. Po załatwieniu formalności, wieczorem, popłyniemy do ujścia rzeki Gambia gdzie wypłyniemy na Atlantyk aby udać się do Dakaru w Senegalu.
Noc Gambijka / koncert instrumentalny. Nocleg na oceanie w drodze do Dakaru.

Dzień 7:

Dakar Senegal
Do Dakaru doplyniemy porankiem. Po sniadaniu fakultatywna wycieczka zabierze na wyspe Goree oraz do miasta Dakar, gdzie zwiedzimy miasto oraz jego okolice. Odkryjemy pozostałości po handlu niewolnikami i poznamy jego wpływ na dzisiejsza nowoczesna afrykę. Lunch poza statkiem. Po powrocie na statek i kolacji, popłyniemy na południe w kierunku delty rzeki Saloun. Nocleg na morzu, rejs wzdlurz wybrzerzy afryki.

Dzień 8:

Djiffere – Banjul Gambia
O poranku dotrzemy do delty rzek Sine i Saloun w Senegalu, jest to miejsce zakwalifikowane jako Rezerwat Biosfery UNESCO, oraz bardzo ważnym legowiskiem dla ptaków wytypowanym przez Birdlife International. Delta jest naturalny ekosystemem delfinów, żółwi morskich, zachodnio afrykańskich mant i krokodyli. Nasza fakultatywna wycieczka zacznie się w tradycyjnej wiosce rybackiej Djiffere skąd dotrzemy do Joal Fadiouth usytuowanym na wyspie z muszli małż, które są używane jako materiał w lokalnej architekturze, oraz do wytwarzania bibelotów. Po południu opuścimy Senegal i deltę rzeki Saloun i udamy się do Banjul stolicy Gambii, będącej wrotami liczącej 700 mil rzeki Gambia. Zejście z pokładu po przybyciu do Banjul. Naszym pasażerom życzymy miłego powrotu do domu.

Plan podróży może ulec zmianie wedle uznania Variety Cruises, ze względu na warunki pogodowe – wiatry powyżej 6/7 w skali Beauforta, w przypadku gdy władze portowe nie pozwolą na opuszczenie portu przez okręt lub w innych nadzwyczajnych przypadkach. Zmiany planu podróży nie gwarantują automatycznie zwrotu kosztów poniesionych za rejs, ale Variety Cruises gwarantuje że pasażerowie trafią do portu docelowego w planowanym dniu i godzinie.

 

 

RZEKI ZACHODNIEJ AFRYKI 2017 – 2018

NA POKŁADZIE MEGA JACHTU HARMONY G

DATY REJSÓW & CENNIK

 

Z Dakaru do Dakaru                                                  2018

Sobota                                                                       Styczeń 13, 20, 27

Luty 3, 10, 17

 

Z Banjul do Banjul                                                     2018

Sobota                                                                       Styczeń 14, 24, 28

Luty 4, 11

 

Kategorie Kabin                                                         Ceny Brutto / osobę

 

Kat C

Dolny pokład, łóżka podwójne lub  bliźniacze           1.550 Eur

 

Kat B

Główny pokład, podwójne łóżka                               1.950 Eur

 

Kat A

Główny pokład, podwójne łóżka                               2.250 Eur

Kat P

Górny pokład, łóżka podwójne lub  bliźniacze          2.950 Eur

Dostawka                                                                  50%

Zniżka na 3 osobę w kabinach kat B                        30%

Dzieci od 7 do 10 roku życia                                    50%

w kabinach Kat B dla 3 osób (2 dorosłych)

Dzieci od 10 do 16 roku życia                                  35%

w kabinach Kat B dla 3 osób (2 dorosłych)

Opłaty portowe                                                          250 Eur

A/ Ceny za osobę obejmują:

Zakwaterowanie w kabinach z prywatnymi prysznicami / toaleta, klimatyzacja.

Posiłki: Bufet śniadaniowy i dwa posiłki dziennie, oraz powitalny koktajl, Wieczór tematyczny, barbecue (jeżeli pozwoli pogoda), kolacje kapitańska.

Kawa, herbata oraz woda pitna za darmo.

Dostęp do sprzętu do łowienia oraz nurkowania z rurką.

Angielskojęzyczna obsługa rejsu

Nie wliczone są:

Napoje za wyjątkiem tych wyżej wymienionych.

Wycieczki na ląd lub inne zajęcia na lądzie.

Napiwki dla załogi.

Wi-Fi (dostępne za opłatą)

B/ Warunki i ograniczenia

PŁATNOŚCI

Depozyt w wysokości 25% musi zostać opłacony do 7 dni od potwierdzenia.

75% ceny rejsu musi zostać opłacone nie później niż 60 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.

Zwroty biletów

Do 120 dni przed zaokrętowaniem    – 100 Eur.

119 – 90 dni przed zaokrętowaniem – 15% ceny rejsu

89 – 60 dni przed zaokrętowaniem    – 25% ceny rejsu

59 – 30 dni przed zaokrętowaniem    – 50% ceny rejsu

29 – 0 dni przed zaokrętowaniem      – 100% ceny rejsu

Zwroty biletów muszą zostać potwierdzone pisemnie przez VARIETY CRUISES we wszystkich przypadkach.

NIE WLICZONE W CENĘ REJSU

Takie osobiste wydatki jak napoje (oprócz tych wyżej wymienionych), pralnia, SPA (jeżeli jest na pokładzie), zakupy w butikach, napiwki (napiwki nie są obowiązkowe ale oczekuje się że usatysfakcjonowani  wycieczką goście, zechcą przekazać kapitanowi napiwek w wysokości 10 do 10 eur za dzień za osobę, napiwek ten zostanie podzielony między członkami załogi), Wydatki na świadczenia zdrowotne, opłaty portowe, wycieczki na ląd (wycieczki na ląd organizowane są na pokładzie statku przez prowadzących wycieczki), Wi-Fi (dostępne za opłatą), wydatki poniesione na lądzie, oraz wszystko co nie jest wyraźnie wyszczególnione w broszurze.