BIZANCJUM

img
img

NA POKŁADZIE 25 KABINOWEGO ZMOTORYZOWANEGO ŻAGLOWCA GALILEO
MARZEC – KWIECIEŃ – PAŹDZIERNIK – LISTOPAD 2018 / 8 dniowe rejsy

Rejsy rozpoczynają się w piątki I kursują z Aten do Aten
Rejs przez słynny na całym świecie Kanał Koryncki oraz najważniejsze zabytki i historyczne lokalizacje w Grecji.
Główne atrakcje: Mykeny – Delfy – Olimpia – Kanał Koryncki – Starożytne Epidaurus – Nafplion – Pylos

ZMOTORYZOWANY ŻAGLOWIEC M/S GALILEO
Galileo jest klasycznym żaglowcem ze stalowym kadłubem i przestronnymi, pięknie udekorowanymi przestrzeniami wewnętrznymi.

img

INFORMACJE

Długość: 48m
Zwodowany: 1997 r / odbudowany w 2007 / Renowacja w 2016
Liczba kabin: 25
Liczba pasażerów: 49
Zaloga: 16-18

M/S Galileo

został zbudowany z uwzględnieniem najbardziej restrykcyjnych norm bezpieczeństwa, zwodowany w 1992 roku i zmodernizowany w 2007 roku. Najpoważniejsze prace renowacyjne, zostały przeprowadzone pomiędzy listopadem 2015, a marcem 2016 kiedy została przeprowadzona kompletna renowacja kabin gościnnych oraz dostępnych dla gości przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych.
Elegancki Galileo pływał po wodach morza śródziemnego, oraz po Oceanie Indyjskim. Galileo pływa na silniku, a żagle używane są tylko wtedy kiedy pozwala na to pogoda.
Pasażerowie na pokładzie obsługiwani są przez kapitana, koordynatora wycieczki oraz doświadczonych członków załogi.

Kabiny:

24 kabiny rozmieszczone są na Górnym i Dolnym pokładzie. Wszystkie kabiny wyposażone są w duże iluminatory lub świetliki. Elegancko wykończone, wyposażone w pojedyncze lub podwójne łóżka, oraz łazienki wyposażone w prysznice. W kabinach kategorii B można zmienić konfigurację łóżek. Wszystkie kabiny są komfortowe i pięknie wykończone. Drewniane umeblowanie, wykończone jasnymi materiałami. Kabiny posiadają indywidualnie kontrolowaną klimatyzację i miejsce na bagaż. Wyposażone są w telewizory, mini lodówkę, telefon (do użytku wewnętrznego) suszarki do włosów, system audio, adres pocztowe oraz sejfy.

Życie na pokładzie:

Lounge na głównym pokładzie & jadalnia
Odnowiony w 2016 roku, lounge na głównym pokładzie, wyposażony jest w amerykański bar i prowadzi do eleganckiej i przestronnej jadalni wykończonej w drewnie. Są tam dywany, oraz piękne, jasne materiały wykończeniowe. Przestronna jadalnia może pomieścić wszystkich pasażerów, jedzenie podawane jest przy stołach lub przy bufecie gdzie znajdą państwo ciepłe jak i zimne potrawy, oraz sekcję potraw gotowanych “a la minute”.

Zewnętrzny lounge na górnym pokładzie:

Pasażerowie na Galileo mają do dyspozycji zadaszony taras z barem, gdzie mogą degustować drinki oraz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Taras:

Okręt posiada pokład słoneczny, gdzie można się zrelaksować, podziwiając, niczym nie ograniczone wspaniałe krajobrazy.
Wieczorami można zobaczyć zachód słońca, cieszyć się drinkami pod gołym niebem i gwiazdami. Pasażerowie Galileo mają do dyspozycji dwa osłonione tarasy, na górnym pokładzie oraz na głównym pokładzie słonecznym.

Dzień 1

Piątek – Marina Zea
Zaokrętowanie pomiędzy 14:00 a 15:00. Powitalny drink przy którym poznacie państwo naszą załogę oraz innych pasażerów. Rejs do Palaia (niegdyś) Epidauros. Dopłyniemy tam wieczorem. Kolacja na pokładzie.

Dzień 2

Sobota – Palaia Epidaurus (wycieczka fakultatywna)
Opuścimy statek wczesnym rankiem, aby udać się do starożytnego Epidaurus . Epidaurus znane było w starożytnej Grecji, jako sanktuarium, sanatorium lecznicze, oraz miejsce narodzin syna Apollona Asclepiusa, jak również z teatru, który dzisiaj jest ponownie w użytku. Sanktuarium zostało zrabowane przez rzymskiego generała Sullę, przez piratów a później przez Gotów w 395 roku, przez co bardzo mało przetrwało do dnia dzisiejszego. Dobrobyt z czasów Asclepiusa, pozwolił mieszkańcom Epidaurus na wybudowanie miejskich monumentów, ogromnego teatru (około 300 r pne) słynnego ze swojej symetrii i piękna.
Lunch na pokładzie oraz wieczorny rejs do Nafplion.
Nocleg w porcie.

Dzień 3

Niedziela – Nafplion / Mycenae (wycieczka fakultatywna)
Po krótkiej pieszej wycieczce po Nafplion, przejedziemy przez barwne miasto i okolice Argolis w kierunku Mycenae na naszą wycieczkę fakultatywną. Miasto to które Homer nazywa “bogate z złoto” zyskuje swoje znaczenie w 1650 roku pne. a traci około 1100 roku wraz z upadkiem cywilizacji, której dało nazwę. Zwiedzimy pozostałości wspaniałej przeszłości miasta, bramę lwów, pałac, muzeum i tak zwany grobowiec Agamemnona.
Lunch na pokładzie, oraz popołudniowy rejs do Monemvasia. Nocny rejs do Gythion.

Dzień 4

Poniedziałek – Gythion (wycieczka fakultatywna)
Do Gythion dopłyniemy wczesnym rankiem. Wycieczka fakultatywna na półwysep Cape Tenaro o zapierających dech w piersiach jaskiniach Dirou ze swoimi stalaktytami i stalagmitami. Starożytny Gythion był zamieszkały już w czasach prehistorycznych, później w czasach Spartan używany był jako port. Naturalny port został rozbudowany i służył jako baza wojskowa. Po opuszczeniu Gythion przejedziemy przez malowniczy półwysep Mani aby udać się do Diros i zwiedzić odkryte w latach 60 XX wieku spektakularne jaskinie, będące prawdopodobnie jednym z najważniejszych naturalnych zabytków w Grecji. Po wizycie w jaskiniach, pojedziemy na krótki spacer po Aeropolis. Mani położone na czubku półwyspu Peloponez, cechuje się unikalnym w Grecji krajobrazem. Opuszczony region z podziemnymi jeziorami i rzekami, targany wiatrem dziwnie piękny krajobraz. Nocleg na morzu w drodze do Pylos

Dzień 5

Wtorek – Pylos (wycieczka fakultatywna)
Pylos jest przepięknym portowym miastem południowo zachodniej części Peloponezu. W 1827 wenecka flota wraz z flotami innych miast-państw zwyciężyła flotę Otomańska w jednej z najważniejszych bitew morskich w historii. Zwycięstwo to przyczyniło się do uzyskania niepodległości przez Grecję Miało to miejsce w 1829 roku. Podczas naszej wycieczki fakultatywnej, odwiedzimy pałac Nestora. Ruiny prehistorycznego pałacu znajdują się na malowniczym wzgórzu na północ od Pylos. Pałac w Pylos został odkryty w 1939 roku przez amerykańskiego archeologa Carla Belgena. Główną atrakcję stanowią zachowane królewskie apartamenty oraz wanna, która według archeologów mogła należeć do samego króla. Pałac po środku którego znajduje się centralny dziedziniec, miał prawdopodobnie dwa piętra i był bogato zdobiony freskami. Po naszej wizycie w pozostałościach pałacu, udamy się w krótką podróż do miasta Hora gdzie znajduje się muzeum archeologiczne, mieszczące tysiące artefaktów pochodzących z wykopalisk w pałacu. Nocleg na morzu w drodze do Katakolon.

Dzień 6

Środa – Katakolon / Olimpia (wycieczka fakultatywna)
Wpływamy do Katakolon wczesnym rankiem. Zejście z pokładu około 7:00 w portowym mieście Katakolon ,skąd autobus zabierze nas do Olimpu, jednego z najbardziej znanych miejsc starożytnego świata. Olimp jest uznawany za miejsce narodzin Igrzysk Olimpijskich.
W starożytnej Grecji był też najwspanialszym hellenistycznym sanktuarium / świątynia poświęcona czci Zeusa. Olimp prosperował od czasów Rzymian, aż do swojego upadku w trzecim wieku naszej ery, kiedy pożary, trzęsienia ziemi oraz inwazje północnych plemion zrównały z ziemią to miasto. Prace wykopaliskowe prowadzone od 1875 roku, zapoczątkowane przede wszystkim przez niemiecki rząd, pozwoliły odkryć fantastyczne skarby starożytnej kultury. Większość eksponatów można teraz podziwiać, w mieszczącym się nieopodal w fantastycznym muzeum. Najbardziej ekscytującym miejscem jest bez wątpienia stadion, który wygląda prawie tak samo jak ponad 2000 lat temu. Zwiedzimy również: Świątynię Hery
i wspaniałą świątynię Zeusa, miejscu zakwaterowania atletów uczestniczących w starożytnych igrzyskach. Później zwiedzimy muzeum miasta Olimp, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych muzeów na świecie. Po lunchu w mieście odwiedzimy muzeum igrzysk olimpijskich, w którym, w odróżnieniu od muzeum archeologicznego, znajdują się rzeźby oraz artefakty dotyczące starożytnych igrzysk olimpijskich. Po czasie wolnym na odpoczynek, pojedziemy do Patras położonego na północnym wybrzeżu półwyspu, gdzie wejdziemy na pokład naszego statku i popłyniemy w stronę Itea w zatoce Korynckiej. Nocleg na morzu.

Dzień 7

Czwartek – Itea / Delfy (wycieczka fakultatywna)
Poranna wycieczka fakultatywna do Delf jednego z świętych miejsc, w starożytnym świecie. Wczesnym rankiem zejdziemy z pokładu aby udać się do Delf. W odróżnieniu do wielu innych archeologicznych miejsc w Grecji, Delfy położone są na zboczu wzgórza. Miejsce to wzbudza podziw: Piękno otaczającej natury, wspaniałe widoki, niepowtarzalny nastrój, oraz starożytne budowle, nie pozostawiają widza obojętnym. W czasach swojej świetności Delfy słynęły z bogactwa, piękna i poważania. Właśnie tam znajdowała się najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. A ponieważ wszystko w Grecji łączy się z mitologią, Delfy stały się najważniejszą świątynią ku czci Apolla. Wyrocznia miała umiejętność przewidywania przyszłości, oraz udzielania rad. Przybywali tu pielgrzymi z całej Grecji, aby zasięgnąć porady. Płacono za to złotem lub innymi podarunkami. Będziemy mieli pół dnia aby zwiedzić ten fantastyczny kompleks świątyń, oraz na wizytę w znajdującym się nieopodal muzeum. Przez kanał koryncki, powrócimy na statek. Wieczorem popłyniemy do Marina Zee. Nocleg w Marina Zea.

Dzień 8

Piątek – Marina Zea (koniec rejsu) zejście na ląd po śniadaniu.

Plan podróży może ulec zmianie wedle uznania Variety Cruises, ze względu na warunki pogodowe – wiatry powyżej 6/7 w skali Beauforta, w przypadku gdy władze portowe nie pozwolą na opuszczenie portu przez okręt lub w innych nadzwyczajnych przypadkach. Zmiany planu podróży nie gwarantują automatycznie zwrotu kosztów poniesionych za rejs, ale Variety Cruises gwarantuje że pasażerowie trafią do portu docelowego w planowanym dniu i godzinie.

OD STAROŻYTNOŚCI DO BIZANCJUM 2018

Z Aten, Marina Zea, Piatek

16, 23, 30 – Marzec 2017*

6, 13 – Kwiecien 2017 **

26 – Październik 2017**

2, 9, 16 – Listopad 2017 **

*Poza sezonem

**Pelny sezon

Kabiny *Poza sezonem **Pelny sezon

Podwójne/bliźniacze łóżka 3 Osoba Podwójne/bliźniacze łóżka 3 Osoba

Kat C 1050 Eur. XX 1400 Eur. XX

Kat B 1390 Eur. XX 1800 Eur. XX

Kat A 1790 Eur. 1253 Eur 2200 Eur. 1540 Eur.

Pojedyncza dostawka 30%

Dzieci 895 Eur. 1100 Eur.

Dzieci 1163.5 Eur. 1430 Eur.

Opłaty Portowe 235 Eur.

A/ Ceny za osobę obejmują:

Zakwaterowanie w kabinach z prywatnymi prysznicami / toaleta, klimatyzacja.

Posiłki: Bufet śniadaniowy i dwa posiłki dziennie, oraz powitalny koktajl, Wieczór tematyczny, barbecue (jeżeli pozwoli pogoda), kolacje kapitańska.

Kawa, herbata oraz woda pitna za darmo.

Dostęp do sprzętu do łowienia oraz nurkowania z rurką.

Angielskojęzyczna obsługa rejsu

Nie wliczone są:

Napoje za wyjątkiem tych wyżej wymienionych.

Wycieczki na ląd lub inne zajęcia na lądzie.

Napiwki dla załogi.

Wi-Fi (dostępne za opłatą)

B/ Warunki i ograniczenia

PŁATNOŚCI

Depozyt w wysokości 25% musi zostać opłacony do 7 dni od potwierdzenia.

75% ceny rejsu musi zostać opłacone nie później niż 60 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.

Zwroty biletów

Do 120 dni przed zaokrętowaniem – 100 Eur.

119 – 90 dni przed zaokrętowaniem – 15% ceny rejsu

89 – 60 dni przed zaokrętowaniem – 25% ceny rejsu

59 – 30 dni przed zaokrętowaniem – 50% ceny rejsu

29 – 0 dni przed zaokrętowaniem – 100% ceny rejsu

Zwroty biletów muszą zostać potwierdzone pisemnie przez VARIETY CRUISES we wszystkich przypadkach.

NIE WLICZONE W CENĘ REJSU

Takie osobiste wydatki jak napoje (oprócz tych wyżej wymienionych), pralnia, SPA (jeżeli jest na pokładzie), zakupy w butikach, napiwki (napiwki nie są obowiązkowe ale oczekuje się że usatysfakcjonowani wycieczką goście, zechcą przekazać kapitanowi napiwek w wysokości 10 do 10 eur za dzień za osobę, napiwek ten zostanie podzielony między członkami załogi), Wydatki na świadczenia zdrowotne, opłaty portowe, wycieczki na ląd (wycieczki na ląd organizowane są na pokładzie statku przez prowadzących wycieczki), Wi-Fi (dostępne za opłatą), wydatki poniesione na lądzie, oraz wszystko co nie jest wyraźnie wyszczególnione w broszurze.